Hadisli Davetiye Sözleri

H1 : Allah (C.C.) Buyuruyor ki: Aranızdaki bekarları kendinizden ve cariyelerinizden iyi davranışlı olanları evlendirin. Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah (Lütfu) geniş olan ve (herşeyi) bilendir.   (Nur 32)

H2 : Allah (C.C.)’ın emri Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’in sünnetini yerine getirmek, İslam toplumunun temelini oluşturan Aile’yi teşekkül ettirmek için ilk adımı atmış bulunuyorlar.Bu hayırlı günde sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız..

H3 :BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM – ”  Ey Rabbimiz Bizi yalnız sana boyun eğen Müslümanlar yap ve soyumuzdan sana boyun eğen bir ümmet yarat bizlere ibadet yerlerimizi göster, tevbemizi kabul buyur. Çünkü tevbeleri kabul eden ve merhametli olan ancak sensin  ” (Bakara 128)

H4 : Allah için evlenip, Allah için evlendiren Allah’ın dostluğunu kazanır. (Hadis-i Şerif)

H5 : Peygamberimiz Buyuruyor ki: Kim benim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir. Muhakkak ki Nikah (Evlenmek) benim sünnetimdir. Öyleyse beni seven benim sünnetimle sünnetlensin.                                 (Buhari ve Müslim)

H6 : Ey Rabbimiz ! İkimizide sana teslimiyette sabit kıl. Ve soyumuzdan da yalnız sana boyun eğen Müslüman bir ümmet yetiştir. (Amin)  (Bakara – 128)

H7 : “İçinizde bekar olan erkek ve kadınları evlendirin”   (Nur Suresi: 32)

H8 : Ey Rabbimiz.! İkimizide sana teslimiyete sabit kıl, ve soyumuzdan yalnız sana boyun eğen bir ümmet yetiştir.    (Bakara 128)

H9 : Evlenin, çoğalın. Kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim.   (Hadis-i Şerif)